استانداردهای تکنولوژی POE

استانداردهای تکنولوژی POE
همان طور که در مقاله قبلی اشاره کردیم،  تکنولوژی POE دارای دو استاندارد  (+IEEE 802.3at (POE و (IEEE 802.3af (POE می باشد. البته توضیح این دو استاندارد و تفاوت آن ها بحثی تخصصی است اما ما همه سعی خود را کرده ایم تا آن را به ساده ترین شیوه بیان کنیم، بدیهی است که اگر شما در انتخاب دوربین مورد نظرتان سوالی دارید و یا دچار سردرگمی شده اید همکاران ما در بخش فروش در تمامی روزها و ساعات اداری در خدمت شما هستند و با مشاوره رایگان شما را راهنمایی خواهند کرد. با ما همراه باشید؛
استانداردهای تکنولوژی POE با نام های  (+IEEE 802.3at (POE و (IEEE 802.3af (POE مشخص می شوند، مشخصه متمايز كننده استاندارد POE توان كاری آن است. در (IEEE 802.3af (POE تامين كننده تغذيه (سوئيچ POE ساپورت) مي تواند 4.51 وات برق DC (حداقل 44V DC و 350mA) را روی كابل شبكه ارسال كند كه 12.95 وات آن به مصرف كننده (دوربين آی پی) مي رسد و مابقي در مسير كابل به هدر مي رود.
در استاندارد  (IEEE 802.3at (POE+ هم گفته مي شود منبع مي تواند حداكثر 30 وات را روی كابل ارسال كند. در(IEEE 802.3at (POE+ حداكثر جريان 033 ميلي آمپر مي باشد. زماني كه يک پورت در وضعيت "down" قرار دارد، سوئيچ اقدام به غيرفعال كردن موقتي POE در روی آن خواهد كرد. اما سوئيچ باز هم بايد به منظور شناسايي دستگاه هايي كه ممكن است به اين پورت متصل گردند، آماده باشد. در اين صورت وصل كردن دستگاهي كه نياز به تامين برق از سوی سوئيچ دارد باعث خواهد شد تا سوئيچ مزبور POE را در روی آن پورت فعال كرده و انرژی درخواستي را در اختيار دستگاه قرار دهد. به دليل وجود دو متد مختلف از POE ، يک سوئيچ سعي در استفاده از هر دو روش برای ارائه سرويس خواهد داشت. در مورد (IEEE 802.3af (POE  جريان ضعيفي از برق در داخل كابل اترنت قرار داده مي شود. سپس سوئيچ سيگنال دريافتي را مورد بررسي قرار داده و ميزان مقاومت آن را اندازه گيری مي كند. در صورتيكه اين ميزان برابر با 2500 اهم بوده باشد.، فرض بر آن گذاشته مي شود كه دستگاهي با توانايي استفاده از POE به اين پورت متصل گشته است. يک سوئيچ مي تواند با ارسال سيگنال هايي با ولتاژهای مختلف اقدام به اندازه گيری مقدار مقاومت جريان كرده و سپس بسته به اين ميزان، مقدار جريان معيني را در داخل سيم قرار مي دهد. در حقيقت ميزان مقاومتي كه بر روی جريان ارسالي از سوئيچ توسط دستگاه متصل اعمال مي شود نشان دهنده كلاس مخصوصي است كه دستگاه مزبور در داخل آن طبقه بندی خواهد شد.
دربيشتر دوربين های تحت شبكه استاندارد POE مورد استفاده قرار مي گيرد. برای دوربين های ساده مثل سقفي يا لوله ای و دوربين های صنعتي ثابت اين توان كافي است. (ولتاژ 12ولت در نتيجه جريان 1.25 آمپر ويا ولتاژ 5 ولت در نتيجه جريان 3 آمپر)  ولي دوربين های گردان اعم از PTZ و اسپيددام و نيز دوربين هايي كه دارای مدار گرم كن و فن هستند؛ نياز به توان بيشتری دارند. (+IEEE 802.3at (POE اين امكان را به وجود مي آورد تا توان 2 برابر يعني 30 وات از طريق كابل اترنت در اختيار دوربين های پر مصرف قرار گيرد. البته سوييچ مورد استفاده در +POE با سوييچ نوع استاندارد تفاوت دارد. 
اكثرروترها دارای تعداد پورت محدودی هستند. اگر قصد اتصال چندين دوربين IP را داريد بايد ازيک سوييچ POE استفاده كنيد. اگر دوربين شما از +POE استفاده مي كند نيازمند سوئيچ مخصوص +POE هستيد تا بتوان توان لازم را به دوربين منتقل نمود.
اگر در شبكه ای دستگاههای كاربردی مانند دوربين های تحت شبكه از قابليت POE برخوردار باشند و انرژی خود را به طور مستقيم از سوييچ های POE  تأمين كنند، با قطع برق و روشن ماندن سوييچها با استفاده از UPS ، ميتوانند به كار خود ادامه دهند.
در انتها باید گفت که اگر قصد تهیه دوربین مدار بسته با قابلیت POE را دارید، بهتر است به مجموعه های معتبر و به نام مراجعه کنید تا بتوانید به محصولات و اجزای جانبی که در اختیار شما قرار می دهند اطمینان کنید، تشخیص اینکه کدام دوربین با چه تکنولوژی و کدام استاندارد برای استفاده شما مناسب تر است قطعا برای متخصصان این امر آسان تر خواهد بود.
 
1394/12/13

عضویت در خبرنامه: