راهنمای جامع خرید دوربین مدار بسته

راهنمای جامع خرید دوربین مدار بسته
راهنمای جامع خرید دوربین مدار بسته
اگر شما هم یکی از افرادی باشید که به امنیت و مدیریت هوشمند محل کارشان اهمیت می دهند و به دنبال کم کردن دغدغه ی حضور مستقیم و زمان گذاشتن برای این موضوع هستند، قطعا اولین و بهترین راه نصب دوربین مدار بسته در محل کار شما خواهد بود، سیستم های کوچکی که با اشغال فضای کمی از محل کسب شما در صورتی که درست انتخاب شده و در محل مناسبی قرار گرفته باشند می توانند چشم دوم شما محسوب شوند.
یکی از مهمترین مواردی که باید برای این سیستم ها در نظر داشته باشید محل مناسب برای نصب است، باید توجه داشته باشید که هدف شما از نصب دوربین مدار بسته فقط اطمینان خاطر از داشتن آن  نیست، بلکه این سیستم ها از روز نصب وظیفه نظارت و ضبط همه مواردی که ممکن است از دید شما پنهان باشند را دارند، پس از کارشناسانی که قرار است برای شما سیستم دوربین مدار بسته را نصب و راه اندازی کنند بخواهید تا حتما از محل شما بازدید داشته باشند، گاهی این زمان یک ساعته می تواند از دوباره کاری ها و توقف کار به مدت چندین ساعت و یا روز بکاهد. گاهی به علت بعد مسافت و دیگر مسائل ممکن است حضور کارشناس فنی در محل شما میسر نشود، در این صورت باید خودتان دست به کار شده و مشخصات محل را با تمامی جزئیات برای کارشناس فنی شرح دهید، این کار قطعا از برخی مسایل احتمالی پیشگیری خواهد کرد.
قبل از خرید سیستم دوربین مدار بسته خواسته های خود از سیستم دوربین مدار بسته را تعیین کنید، اینکه تقریبا به چند دوربین مدار بسته احتیاج دارید، قیمت دوربین مدار بسته تا چه حد برای شما اولویت دارد، متراژ سقف محل مورد نظرتان و اینکه در فضای باز قرار دارد یا نه، آیا میخواهید دوربین مدار بسته شما جزئیات را به طور واضح برای شما نمایش دهد و ... از مواردی هستند که  می توانند در تصمیم خرید شما برای یک سیستم دوربین مدار بسته مؤثر باشند، کارشناسان فروش قطعا اگر بدانند خواسته ها و انتظارات شما از یک سیستم مدار بسته چیست، پیشنهادها و راهکارهای بهتری را ارائه خواهند داد. 
در صورتی که مایل به نمایش تصاویر دوربین های مدار بسته محل کارتان توسط تلفن همراهتان هستید در نظر داشته باشید که باید حتما اقدام به تهیه اینترنت پرسرعت و آی پی استاتیک کرده و سپس روز نصب تجهیزات را هماهنگ بفرمایید، هم چنین چنانچه ازسیستم عامل ios استفاده می نمایید ملزم به داشتن APPLE ID خواهید بود.
فروش و نصب تجهیزات امنیتی و فروشگاهی در هر زمینه ای اعم از صندوق فروشگاهی، بارکدخوان ها، چاپگر رسید، دوربین های مداربسته و ... یک فرآیند کاملا علمی، فنی و تخصصی است و بدون داشتن دانش و مهارت لازم امکان پذیر نمی باشد، این نکته را همیشه در نظر داشته باشید. هیچ ارزانی بی دلیل نیست، متاسفانه برخی افراد بدون داشتن تخصص و مهارت لازم در زمینه راه اندازی سیستم های امنیتی اقدام به عمل می نمایند و با استفاده از قطعات غیر اصلی و ارزان قیمت که قاعدتا ضمانت نخواهند داشت و دریافت دستمزد کم باعث به اشتباه افتادن برخی مشتریان و انتخاب نادرست آنان می شوند. این امر در ابتدا شاید مشکلی ایجاد نکند اما با گذشت زمان کاربری کم این تجهیزات مساله ساز خواهد شد.
دقت داشته باشید که نصب و راه اندازی تجهیزات سیستم دوربین مدار بسته بخشی از فرآیند و امنیت اطلاعات و سطوح دسترسی به آن ها بخش دیگری از آن است که به علت عدم آگاهی افراد نادیده گرفته می شود، به همین دلیل گاهی شاهد هک شدن تصاویر دوربین ها و در دسترس عموم قرار دادن آنها در اینترنت هستیم، پس بهتر است برای راه اندازی سیستم های دوربین مدار بسته به تمامی این موارد توجه کنیم و از عاملین و کارشناسان متخصص و شناخته شده کمک بگیریم.
دوربین های مدار بسته در حال حاضر در دو نوع دوربین آنالوگ و دوربین آی پی(دوربین تحت شبکه) دسته بندی می شوند. نسل جدید دوربین های آنالوگ با نام دوربین مدار بسته AHD نیز در حال حاضر در دسترس است، برای آشنایی بیشتر با این تکنولوژی اینجا کلیک کنید.
1394/09/28

عضویت در خبرنامه: