نرم افزار پلاک خوانی در دوربین های مداربسته ( مدیریت حمل و نقل سازمانی )

نرم افزار پلاک خوانی در دوربین های مداربسته ( مدیریت حمل و نقل سازمانی )
امروزه در سازمان ها ، اماکن عمومی و محیط های شهری ، مبحث کنترل ، نظارت و مدیریت محیط پیرامونی در مورد وقایع اتفاقی ، واکنش های انسانی و در کل رویدادهای رخ داده در محدوده مکانی که ما در آن زندگی میکنیم و یا مسئولیت مدیریت ان را بر عهده داریم ، از جمله دغدغه های ذهنی همه ما می باشد .
این امر در مکانهای پیرامونی و عمومی که علاوه بر تردد اشخاص ، تردد وسایل نقلیه شخصی و یا عمومی هم صورت میپذیرد ، نمود بیشتری دارد.نظارت، كنترل و مديريت ترافيك يا ناوگان وسايل نقليه براي نيل به سيستم حمل ونقل موفق و ایمن  در سطح عمومي و يا يك سازمان بزرگ، عملياتي بسیار حياتي است. در این راستا ممكن است سازمان شما مسئول اعمال قانون در اين خصوص باشد و يا شما وظیفه کنترل كاهش ارتكاب جرائم  ناشی از رویدادهای پیرامون را بخشي از وظيفه خود  بدانید . چه بسا یک رخداد غیر مترقبه بتواند تمامی یا بخشی از وظایف سازمان یا اهداف تجاری آنرا به ناگهان مختل نماید و یا دچار آسیب یکباره نماید .
ممكن است لازم باشد شما حرکت وسايل نقليه راتعقيب نمائيد، پارك خودروها درمحوطه پاركينگ، و ياترافيك در انبار را در زمان وقوع آن مديريت كنيد. شماجهت حفظ وسايل نقليه خود در جاده ها، محیط عمومی اداری یا تجاری نيازمند راهکاری مي باشيد كه براي رفع معضلات ويژه حمل ونقل و ترافيك مجموعه شما ساخته شده باشد.
امروزه در کنار مبحث ضبط تصاویر دوربین های مداربسته که نقشی تنها نظارتی دارند ، نرم افزارهای تحلیل تصاویر ( آنالیزور تصویر ) وظیفه اطلاع رسانی ، هشداردهی و پیشگیری از اتفاقات پیش بینی نشده و ناگوار را به عهده دارند که موجب حفظ نظم و جلوگیری از آسیبهای جانی یا مالی در اماکن عمومی و پرتردد می گردد .
این نرم افزارها در حالت پیشرفته، سيستم حمل ونقل شما را در شرايط مطلوب حفظ مي نمايد. راه حل پيشنهادي در این موارد به سهولت با سخت افزار و نرم افزار موجود شما مرتبط ميگردد. آساني نصب، تنظيم، و ارتقاي سطح دسترسي از جمله موارد موجود در این سیستم ها میباشد.
این در حالی است که کنترل ترافيك تراكم ترافيكي يك معضل ثابت براي خدمات عمومي و شركتهاي تجاري بزرگ است.
با بهره گيري از توانایی های این نرم افزارهای پیشرفته ، نيازي به صرف زمان زياد، پول هنگفت و نيروي انساني قابل توجه جهت تشخيص و رفع مشكلات نخواهيد داشت.
آشكاركننده هاي هوشمند حمل و نقل و ترافيك، داده هاي مورد نياز شما را در زمان واقعي جهت
حفظ شبكه حمل و نقل و در نهایت در شرايط مطلوب موجب اجتناب از مشكلات قبل از شروع آنها و پیشگیری از خسارت می شوند . 
از جمله ویژگیهای این نرم افزارهای آنالیز هوشمند مبحث تشخیص پلاک خودروها و یا در اصطلاح 
پلاک خوانی در دوربین مداربسته می باشد .
نرم افزار تشخيص پلاك خودرو مجهز به فناوری پيشرفته تشخيص تنظيم خودكار است كه پلاك خودروهای رویت شده را در حال حركت تشخيص داده و ثبت مينمايد و آنرا با شماره هاي موجود در بانك اطلاعاتی خود مقايسه مينمايد. اين نرم افزار همچنين عبور كليه خودروها را از محل هایی که شما تعريف می کنید ثبت مينمايد، تصويري از خودرو و شماره پلاك آن تهيه ميكند و تاريخ، ساعت و جهت حركت خودروی  مورد نظر را ضبط مينمايد.
با استفاده از اين نرم افزار ميتوان خودروهاي مسروقه را شناسایی نمود، اين نرم افزار عمليات حمل ونقل را بصورت اتوماتيك ثبت و ترافيك و حجم تردد خودروها در محوطه هاي تحت حفاظت را كنترل مينمايد. شما حتي مي توانيد از آن جهت برنامه ريزي و كنترل محوطه پاركينگهاي مهم استفاده نمائيد. در پاركينگهاي اتوماتيك، اين نرم افزارموجب صرفه جویی ميگردد و امكانات كنترلي بيشتري را تامين مينمايد. اگر در پارکینگ بحث درامدزایی و کنترل هزینه را دارید ، این روش بسیار مفید خواهد بود .
در ضمن در مورد ورود خروج اشخاصی که اهمیت سازمانی دارند و در زمانهای خاصی برای آنها تمهیداتی اندیشیده می شود ، قابلیتهای این نرم افزار میتواند کارگشا باشد .
از دیگر مزایای استفاده از این داده ها می توان به بالا بردن بهره وری امور پرسنلی و سازمانی اشاره نمود که با توجه به کنترل مستقیم بر رویدادها و نظارت بر آنها می توان سناریوهایی در جهت بالابردن توان سازمان پی ریزی نمود .
 
 
 
 
1398/03/01

عضویت در خبرنامه: