همه چیز درباره تکنولوژی جدید AHD

همه چیز درباره تکنولوژی جدید AHD

 

تکنولوژی جدید AHD
AHD که مخفف سه کلمه ANALOG HIGH DEFINITION  می باشد، راهکار جدیدی است که برای رفع مشکلات دوربین های آنالوگ تعبیه شده، همانطور که می دانید در دوربین مدار بسته آنالوگ ، رزولوشن تصویر یکی از بزرگترین نقاط ضعف این نوع دوربینها بود و به همین دلیل این تکنولوژی جدید پا به دنیای دوربینهای مداربسته گذاشت.
دو ویژگی مهم که این محصول را نسبت به بقیه مهمتر و ارزشمندتر می کند، دو فاکتور نوع تصویر و مسافت ارسال تصویر بر روی کابل است. همانطور که از اسم محصول مشخص است این دوربین مداربسته از خانواده آنالوگ می باشد ولی وضوح تصویر این محصول بر حسب واحد مگاپیکسل (MegaPixel) می باشد ودیگر از کیفیت خطی (TVL) که تکنولوژی قدیم دوربین های آنالوگ می باشد، استفاده نمی کند. در این تکنولوژی اساس کار بر مبنای سیستم تلویزیونهای دیجیتال می باشد. اطلاعات همچنان بصورت آنالوگ انتقال می یابد اما نوع کد گذاری آنها متفاوت است و می توان با حجم بیشتری انتقال اطلاعات را انجام داد،در نتیجه تصویری با رزولوشن بالاتر دریافت خواهیم کرد.
در ابتدای مسیر این محصول فقط با کیفیت 1 مگاپیکسل به بازار عرضه شده است که دربردارنده وضوح تصویر 480×720 با نرخ 30 فریم بر ثانیه است. پس از شرح ویژگی اول که مربوط به نوع تصویر است حال به ویژگی دوم و مهم این محصول می پردازیم.
دوربین مداربسته AHD مثل دوربین مداربسته آنالوگ از بستر کابل کواکسیال بهره می برد که دوربین مداربسته HD-SDI فقط تا 100 متر میتواند بر روی کابل تصویر بدهد ولی دوربین مداربسته AHD این قابلیت رادارد که تا 500 متر این مسیر را  افزایش دهد که این ویژگی برای استفاده ازمحصولات آنالوگ ایده ال و بسیار مقرون به صرفه است. این محصول هم به صورت دوربین مداربسته بالت (Bullet) و دوربین مداربسته دام (Dome)با بدنه آلومینیومی و پلاستیکی با ویژگی ضدآب (Water Proof) و کیفیت تصویر دید در شب مطلوب و همچنین لنزهای ثابت و متغیر ارائه شده است. دوربین مداربسته AHD می تواند به دلیل هزینه پایین جابجایی، جایگزین بسیارخوبی برای دوربین مداربسته آنالوگ با کیفیت TVL باشد. همچنین باید به این نکته توجه داشت که دی وی ار DVR معمولی نمی تواند از دوربین مداربسته AHD پشتیبانی کند و باید هنگام خرید دوربین مداربسته AHD دستگاه ضبط تصاویر که با عنوان AHD DVR در بازار موجود است، تهیه شود. البته AHD DVR از دوربین مداربسته آنالوگ باکیفیت TVL را نیز پشتیبانی می کند و می توان دوربین های مداربسته با کیفیت TVL را به این دستگاه متصل کرد اما عکس این موضوع ممکن نیست.
با توجه به هزینه بالای دوربین های آی پی جهت استفاده در مجموعه های کوچک، تولید کنندگان در بخش آنالوگ با ساخت محصولات AHD  در جهت حفظ سهم بازاردر مقابل محصولات IPقدم محکم و مهمی برداشته اند. کیفیت بالا و هزینه ای تقریبا برابر با دوربین های آنالوگ معمولی و همچنین سهولت نصب، راه اندازی و انتقال تصویر سیستم های AHD از مواردی است که این محصولات را از سایرین متمایز می سازد.
 
1394/06/16

عضویت در خبرنامه: