ورود صندوق های فروش به قانون جدید مالیاتی

ورود صندوق های فروش به قانون جدید مالیاتی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه انتظار دارد دولت لایحه قانون مالیات بر ارزش افزوده را پس از تعطیلات به مجلس بدهد، گفت: در این قانون، صندوق‌های فروش به صورت صریح وارد خواهند شد و تصویب می‌شود تا شفافیت در روابط مالیاتی وجود داشته باشد.
 
به گزارش ایسنا، ارسلان فتحی‌پور در نشست امروز (دوشنبه) شورای گفت‌وگو با بیان اینکه دستگاه‌های مختلف و کمیسیون اقتصادی دولت همزمان با کمیسیون اقتصادی مجلس در حال کار روی اصلاحیه قانون مالیات‌ بر ارزش افزوده هستند"، اظهار کرد: امیدواریم دولت پس از سپری شدن تعطیلات مجلس لایحه آن را به ما بدهد.
 
وی ادامه داد: بحث صندوق‌های فروش در این قانون حائز اهمیت است و به صورت صریح تصویب خواهد شد تا شفافیت در روابط مالیاتی به وجود بیاید.
 
فتحی‌پور با اشاره به اینکه قانون مالیات‌های مستقیم ابلاغ شده است، گفت: امیدواریم قانون مالیات بر ارزش افزوده نیز به بودجه سال 95 برسد.
 
در ادامه این جلسه، محسن جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه "انتظار می‌رفت ایران طی 20 سال بتواند دو هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری خارجی جذب کند"، افزود: طی 10 سال گذشته این رقم محقق نشده است و امیدواریم در صورت جذب سرمایه خارجی، این سرمایه‌ها به درستی مدیریت شود.
 
وی در این‌باره تصریح کرد: سرمایه خارجی می‌تواند تیغ دولبه‌ای باشد که مدیریت ناصحیح آن اثر مثبت ندارد بنابراین ما از وزارت اقتصاد خواسته‌ایم تا دستورالعمل یا آیین‌نامه‌ای برای نحوه استفاده از این سرمایه‌ها تدوین کند.
 
در ادامه، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه "قانون بودجه سال 94 در ظاهر در دو سطح و در باطن در سه سطح متناسب با شرایط مختلف اقتصادی در سال جاری تصویب شده است"، گفت: این قانون متناسب با قیمت‌های نفت بشکه‌ای 45 دلار، 54 دلار، 72 دلار و بالاتر از آن تصویب شده است که در حال حاضر دولت در حال اجرای بودجه با نفت بشکه‌ای 45 تا 54 دلار است.
 
تاجگردون افزود: انتظار از دولت این است که پس از رفع تحریم‌ها پیش‌بینی بودجه سطح دوم از سوی دولت اجرا شود. 
 
1394/05/26
مرجع:تابناک

عضویت در خبرنامه: