فروشگاه جووی

  • فروشگاه جووی

  • تاریخ انجام :1 مرداد 1394
  • توضیحات:
    جُووي پاريس یکی از خاص ترین خانه های عطر نیش دنیاست که در سال 1923  توسط خانم بلانشه آروُي  (Blanche Arvoy) تأسيس شد. از آنجا که همسر بلانشه  او را با نام جو صدا مي زد و به خاطر نام فاميلي او  Arvoy  نام (JOVOY) خلق شد. اولين عطرهاي اين خانه براي بانوان فرانسوي قرن بيستم كه مي خواستند مطرح شوند با استفاده از مواد اوليه اي كه امروزه يا غيرمجاز هستند و يا ديگر وجود ندارند، ساخته شد.
     پس از درگذشت موسس این نام، برند جووي به فراموشي سپرده شده بود تا اينكه در سال 2006 فرانسوا هنين (Francois Henin) با رویکردی خاص و فوق لوکس این نام را زنده کرد. هنین فروشگاه جووي را در قلب پاريس احداث كرد. او با در پیش گرفتن یک نگاه هنری، طراحی فضای داخلی فروشگاه را به  Geraldine Prieur  یکی از مشهورترین معماران فرانسه سپرد و با به کارگیری مبلمان عتیقه، سازه های فلزی در سبک برج ایفل و بهره مندی از مواد طبیعی مرغوبی مانند چوب و چرم، فضایی بسیار خاص، کلاسیک و اشرافی را آفرید به طوریکه این خانه عطر خيلي زود جاي خود را در بين عطرهاي پاريسي باز كرد و سفير فرانسوي عطرها شد. هنین در سال 2012 در یک گام فراتر مجموعه ای از عطرهای خاص را با برند JOVOY تولید و روانه بازار کرد. هم اکنون  بيش از 70 برند و 1200 عنوان عطر در فروشگاه جووی به فروش مي رسد.
    در ایران نیز افتخار تاسیس شعبی از این فروشگاه ها را داشته ایم. افتخار همکاری در زمینه تجهیزات امنیتی این فروشگاه ها با شرکت آراد تجهیز نیکان بوده است.

عضویت در خبرنامه: